TA3 má jedného kandidáta radšej

Autor: Miroslava Kernová | 28.2.2014 o 15:33 | Karma článku: 12,30 | Prečítané:  16882x

Hoci televízia TA3 pravidelne pri diskusiách s prezidentskými kandidátmi opakuje, že rovnaký priestor poskytuje všetkým, nie je to úplne pravda. Jeden sa ma u nej lepšie.

 Reprofoto TA3

TA3 má na kandidátov dvojaký meter. Niektorých takmer vyhadzuje zo štúdia, iných iniciatívne pár dní pred voľbami propaguje.

Televízia vo štvrtok v spravodajských blokoch opakovane vysielala reportáž o krste knihy kandidáta na prezidenta Viliama Fischera. Na tom by nebolo nič zlé, ak by okrem mnohých superlatívov, ktoré v príspevku odzneli, uviedla aj to, že kardiochirurg kandiduje vo voľbách.

„Myslím si, že viem dávať ľudí dohromady," povedal Fischer a redaktorka pridala odporúčanie: "Srdce na dlani je kniha plná skúseností, poznatkov ale aj inšpirácií pre súčasné aj budúce generácie."

 

Reportáž v nezmenenej podobe vysielala TA3 aj po tom, ako som ju na chýbajúce označenie Fischera upozornila.

TA3 v reportáži problém nevidí: "Spravodajský príspevok o krste druhej knihy profesora Viliama Fischera bol bez akejkoľvek spojitosti s aktuálne prebiehajúcou kampaňou. Informácia tohto typu by bola navyše a zbytočne by odkláňala pozornosť od hlavnej témy, ktorou bol krst knihy úspešného kardiochirurga."

Fischer býva častým hosťom TA3. Pred parlamentnými voľbami v roku 2012 kandidoval s novou stranou Zmena zdola. Strana mala v TA3 pomerne veľký priestor v porovnaní s inými malými stranami, ktoré kandidovali. V kampani mu vtedy mimochodom pomáhala aj Katarína Brychtová z Pošty pre teba z RTVS, ktorá nechýbala ani teraz po boku Fischera - ako moderátorka krstu.

Knihy vydávajú pred voľbami aj iní kandidáti, je to už bežná súčasť kampaní. Kniha Fischera nie je úplná novinka. Knihu s rovnakým názvom Srdce na dlani vydal už pred 14 rokmi, teraz ju doplnil.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bašternák sa nakoniec môže trestu vyhnúť, lebo správkyňa nekoná

Podnikateľ blízky Smeru previedol majetok, aby mu ho štát nevzal. Zatiaľ mu to vychádza.

STĹPČEK JAKUBA FILA

Čí človek je správkyňa v Bašternákovom konkurze?

Cieľom trestu bolo z Bašternáka vyžmýkať všetky nelegálne eurá.


Už ste čítali?