Falšuje Markíza nefalšované emócie?

Autor: Miroslava Kernová | 15.3.2013 o 10:07 | (upravené 30.1.2014 o 21:41) Karma článku: 12,63 | Prečítané:  70098x

Obľúbeným prostriedkom Markízy sú emócie. V reportáži o babičkách, ktoré sa tešia z voľby pápeža, ich bolo neúrekom. O tom, že boli nefalšované, ale vážne pochybujem.

Markíza včera vysielala reportáž s názvom Slováci sa tešia z pápeža. Redaktor Ján Tribula v nej ukázal zábery živelnej radosti dôchodkýň z Lendaku po tom, ako v televízii videli zvolenie pápeža. „Slováci s napätím čakali kto sa stane hlavou katolíckej cirkvi. Na obrazovkách Markízy si tento moment nenechalo ujsť takmer milión divákov. Samozrejme, my sme boli aj v teréne. Pozrite si, akú radosť priniesol biely dym medzi slovenských veriacich," uviedli reportáž Patrik Švajda a Zlatica Puškárová. (Samotný moment vyhlásenia mena pápeža Markíze mimochodom ušiel, kvôli reklamnému bloku.)

Na webe má Markíza tú istú reportáž pod názvom Nefalšované emócie Slovákov po zvolení pápeža. Myslím si ale, že radosť senioriek nebola bezprostredná. Pochybujem, že bola natočená hneď po voľbe počas živého vysielania Markízy.

Porovnajte si dve nahrávky: Na prvej je nespútaná radosť babiek z Lendaku.

Na druhej pôvodný materiál Markízy z voľby, ktorá bol kulisou reportáže z obývačky v Lendaku.

Takže:

1. 13. marca odvysielala Markíza balkónové zábery s pápežom a kardinálmi v pozadí s logom Markízy. Na rovnakom zábere z lendackej obývačky logo nie je (0:47).

Voľba pápeža Markíza 13.3.

Reportáž z Lendaku, odvysielaná 14.3.

2. Na obrazovke v obývačke sa dvakrát v hornej časti obrazovky objaví symbol v tvare trojuholníka (0:38). Zhodou okolností taký, aký sa ukazuje pri spustení prehrávania záznamu z DVD.

Analyzovať radosť dôchodkýň sa neodvážim.

lendak_markiza_sipka.jpg

Sú to „nefalšované emócie", alebo televízna manipulácia?

(Požiadala som o stanovisko televíziu Markíza, nereagovala.)


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?