Teď už jsme na řadě my! dožadovala sa v živom vysielaní redaktorka

Autor: Miroslava Kernová | 28.1.2013 o 15:32 | (upravené 28.1.2013 o 23:18) Karma článku: 11,27 | Prečítané:  43092x

Nedočkavá redaktorka TV Nova sa snažila prerušiť rozhovor s víťazom českých prezidentských volieb v živom vysielaní Slovenskej televízie.

Markéta Fialová, redaktorka TV NovaMarkéta Fialová, redaktorka TV Nova

Kto doteraz nepoznal redaktorku TV Nova Markétu Fialovú, po sobotňajších Správach STV si ju zapamätá.

Redaktorka STV Daniela Révai mala s Milošom Zemanom dohodnutý exkluzívny rozhovor, ktorý televízia avizovala už na začiatku vysielania Správ STV. Počas živého vysielania najprv redaktorka TV Nova Markéta Fialová nervózne vedľa prešľapovala a potom v živom vysielaní svojej televízie divákom oznámila, že prezident poskytuje rozhovor inému štábu a skúsila ho v živom vstupe oboch televízií prerušiť slovami: "A teď už jsme na řadě my!"

To, že neslušne prerušuje rozhovor a že vstupuje do živého vysielania inej televízie, jej neprekážalo a Zemana sa domáhala aj po tom, keď bolo jasné, že rozhovor už končí, keďže redaktorka STV sama povedala "už len pár slov."

Je zaujímavé si pozrieť ako tento faux pas nedočkavej moderátorky odvysielali oba štáby: v Správach STV a na Nove (od cca 2 minúty).

 

 

Je pochopiteľné, že pre českú TV Nova boli výsledky volieb jednou z najdôležitejších udalostí tohto roka a je pochopiteľné, že chceli mať naživo a čo najskôr aj rozhovor s víťazom. Trochu slušnosti ale nezaškodí.

Ak si štáb Novy nedokázal zabezpečiť rozhovor skôr ako STV, je minimálne neslušné domáhať sa ho spôsobom, aký zvolila Fialová. Chybu neurobila len redaktorka TV Nova, ale hlavne réžia spravodajstva Novy, ktorá pustila do vysielania Fialovú, hoci vedela, že redaktorka nemá k dispozícii prezidenta a nechali ju "bojovať" v živom vysielaní o Zemana so štábom STV.

Viac o médiách na novom mediálnom portáli.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kedy začnú očkovať vašu skupinu: Tri možné scenáre

Denník SME odhadol, aký bude očkovací kalendár.

DNES PÍŠE ELENA ELEKOVÁ

Na čom sa budeme smiať po pandémii

Som vďačná tým, ktorí nahrádzajú podráždenie a nenávisť radosťou.


Už ste čítali?