Zeman vo vzťahu k slovenským médiám preladil

Autor: Miroslava Kernová | 22.1.2013 o 10:22 | (upravené 21.2.2013 o 0:37) Karma článku: 11,42 | Prečítané:  26138x

Miloš Zeman krátko pred prvým kolom prezidentských volieb odmietol odpovedať na otázky TA3 a  sebavedomo vyhlásil: „Po článku v SME nebudem slovenským médiám poskytovať žiadne rozhovory." A TA3 ani žiadnym iným médiám, ktoré nemajú nič spoločné s článkom v SME, vyjadrenie neposkytol. Zeman arogantným prístupom slovenským novinárom neuškodil. Budú žiť ďalej aj bez jeho bonmotov. Len ukázal, aký je ješitný a urážlivý. Napriek tomu po pár dňoch zmenil rétoriku.

V prezidentskom dueli vysielanom 17. januára na ČT, už vysvetľoval svoj odmietavý postoj k slovenským médiám inak. ČT počas debaty odvysielala otázku diváka Thomasa Adamjaka zo Slovenska, ktorou sa pýtal, prečo po prvom kole prezidentských volieb zaujal tak negatívny postoj voči všetkým slovenským médiám a nielen voči denníku SME. Doplnil ho moderátor Václav Moravec poznámkou o „uplatňovaní princípu kolektívnej viny."

„Nie kolektívnej viny... Ja som odmietol pred i po prvom kole prezidentských volieb poskytnúť rozhovory akýmkoľvek zahraničným médiám, vrátane slovenských. A to z toho dôvodu, že sa domnievam, že prezidenta ČR by mali voliť občania ČR a že prezident, pokiaľ je len kandidátom, nie prezidentom, by sa nemal nejakým spôsobom ´podbízet nebo vlichocovat´ do akéhokoľvek zahraničia," povedal Zeman (na videu od 1:13:55).

 

"A pokiaľ ide o tie slovenské médiá, v prípade svojho zvolenia poskytnem veľmi rád všetkým slovenským médiám rozhovory s výnimkou práve SME, teda bratislavskej pobočky Mladej fronty (SME a MF majú spoločného majiteľa - pozn.MK.). A to z toho dôvodu, že denník SME ma porovnal s Vladimírom Mečiarom. Pretože ja som mal ako jediný český politik v dobe, keď Mečiar na Slovensku vládol, odvahu ho kritizovať pre autoritatívny spôsob riadenia štátu, zatiaľ čo všetci ostatní mu liezli do zadku," povedal Zeman.

Zeman, ktorý nemá problém kedykoľvek pourážať akýchkoľvek novinárov, odrazu preladil. Dôvod je jednoduchý. Podľa predbežných výsledkov najnovšieho sčítania obyvateľstva tvoria Slováci takmer dve 1,4 percenta populácie, z nich môže byť časť aj jeho potenciálnych voličov, ktorých sa tento arogantný postoj mohol dotknúť.

Naviac sa v "žehlení" aj zamotal, keď povedal, že odmietol poskytovať rozhovory zahraničným novinárom. TA3 s ním mala vopred dohodnutý rozhovor.

Zeman z pohľadu politického marketingu zlyhal hneď dvakrát. Prvýkrát, keď svoju urazenosť voči SME preniesol na všetky slovenské médiá, čo z pohľadu budúceho prezidenta nie je veľmi diplomatické gesto, a druhýkrát zlyhal, keď to v živom vysielaní prekrúcal smiešnymi argumentmi.

 

 

Viac o médiách na novom mediálnom portáli.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kedy začnú očkovať vašu skupinu: Tri možné scenáre

Denník SME odhadol, aký bude očkovací kalendár.

DNES PÍŠE ELENA ELEKOVÁ

Na čom sa budeme smiať po pandémii

Som vďačná tým, ktorí nahrádzajú podráždenie a nenávisť radosťou.


Už ste čítali?