Prečo ja ani túto jeseň hity Markízy a JOJ pozerať nebudem

Autor: Miroslava Kernová | 3.8.2012 o 12:51 | Karma článku: 18,44 | Prečítané:  15464x

Každý september je pre televízie veľkým okamžikom. Štartujú novú televíznu sezónu. Sústredia na ňu svoje sily, držia v tajnosti programové plány a novinky. Tento rok som mala aj ja jedno malé očakávanie od našej komerčnej dvojice Markíza a JOJ.

Marián a Martinka z Farmár hľadá ženuMarián a Martinka z Farmár hľadá ženuJOJ

Čakala som, že po niekoľkých sezónach si dajú pokoj s Farmami, Farmármi, Martinkami, Zámenami manželiek. Čakala som, že si už všimnú, že napríklad Pláž 33 je u divákov prepadák, že nie všetci diváci sú voyeri, ktorí potrebujú vidieť do spální cudzích ľudí. A že s každým odvysielaným prostoduchým vulgárnym dialógom, posielajú divákom odkaz o svojom hodnotovom rebríčku. No žiaľ, nestalo sa tak. Dnes poznám ich jesenné programové plány a musím povedať, že ma sklamali. Voyerizmus bude mať opäť lukratívne miesto v ich vysielaní.

Ich televízna jeseň v prime-time, čiže v čase po večerných správach vyzerá takto: Markíza dokončí denné vysielanie Pláže 33, aby potom nasadila ďalšiu Farmu - a bude ju podľa predbežných plánov vysielať každý večer po správach okrem stredy, keď pôjde Modré z neba, a okrem nedele, keď pôjde filmový hit. Má aj vlastný romantický seriál Horúca krv, niečo ako ponuka od Rosamunde Pilcherovej, ale v slovenskom podaní. Do vysielania sa dostane okolo 22. hodiny a nahradí Ordináciu v ružovej záhrade. Celkom dobrej Partičke sa ušlo miesto v sobotu o desiatej.

JOJ bude vysielať po správach denne Panelák, opäť bude hľadať talenty s Česko Slovensko má talent 3. Mimochodom, ja som si myslela, že sa už všetci talentuchtivci vyčerpali. Ale mýlila som sa. Bude aj tretie pokračovania Farmára hľadá ženu a ďalšie Extrémne rodiny, s podtitulom Príbeh Tonka.

Keď k tomu prirátam Zámenu manželiek a Súdnu sieň, ukazuje sa, že Markíza a JOJ sú pri vlastnej tvorbe stále viac a viac fascinované jednoduchým modelom - cez casting, alebo inzerát zoženú  dobrovoľníkov. Pri výbere nie sú dôležité herecké vlohy, ale vysoká dávka exhibicionizmu, kontroverzná minulosť alebo prítomnosť. A ideláne aj takých, ktorí radi ukážu čo-to zo svojho intímneho života, aby sa o nich ľahšie písalo v bulvári, s ktorým má Markíza a JOJ dlhoročnú spoluprácu.

Hoci reality šou tohto druhu sú vo svete skôr na ústupe, po diváckom úspechu Mojsejovcov a Martinky som vedela, že tento žáner naše televízie dlho nepustí. Ale, že to bude top ponuka Markízy a JOJ v lukratívnom vysielacom čase niekoľko sezón po sebe, ma stále prekvapuje. A hlavne v dobe, keď diváci majú v podstate neobmedzené možnosti, aby si pozreli filmové novinky na zahraničných staniciach, kvalitné programy Českej televízie, alebo desiatky dokumentárnych, spravodajských či športových programov.

Takže ja aj túto jeseň po večerných správach od Markízy a JOJ odchádzam.  

 

Podrobné programové plány Markízy, JOJ a STV si môžte pozrieť na stránke O médiách.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?