Markíza opäť prelaďuje na tureckú vlnu

Autor: Miroslava Kernová | 11.5.2012 o 13:23 | (upravené 11.5.2012 o 15:23) Karma článku: 10,17 | Prečítané:  4241x

V televízii Markíza sú tureckou produkciou zrejme posadnutí. Podľa zistení blogu O médiách od konca mája nasadzujú novú tureckú telenovelu do lukratívneho času pred Televíznymi novinami.

Ide o romantický seriál s názvom Láska a trest (v origináli Aşk ve Ceza), ktorý televízia natiahla z pôvodných 90 až na 124 dielov. Pravdepodobne si týmto seriálom chcú vyriešiť slabšiu sledovanosť pred Televíznymi novinami, kde jej terajší program Bez servítky nedokáže konkurovať Súdnej sieni na JOJ. Obstojnú sledovanosť má aj konkurenčný program na Jednotke 5 proti 5.

Markíza v súčasnosti prechádza krízovým obdobím, jej majiteľ - spoločnosť CME - je v záporných číslach a tlačí televízie nielen do šetrenia, ale aj do zvyšovania sledovanosti, ktorá môže zdvihnúť príjmy z reklamy. Či práve turecká telenovela niečo vyrieši, je však otázne.

Turecká telenovela urobila divy s televíznym trhom v roku 2011, kedy Markíza v hluchom televíznom období na príkaz šéfa CME Adriana Sarbu nasadila do hlavného vysielacieho času seriál Tisíc a jedna noc. Seriál vtedy priniesol nečakané rekordné podiely pre Markízu. V tom čase však bola iná situácia ako dnes. Ostatné televízie boli v povianočnej letargii a ešte nenasadili nové časti vlastných formátov a fungovalo aj to, že seriál priniesol niečo u slovenských divákov nepozerané - turecký štýl produkcie, ktorý nebol síce niejak hodnotný, ale bol iný. Seriál so Šeherezádou tak vytvoril nečakaný návyk a na viac ako pol roka veľmi dobré čísla pre Markízu.

Úspech sa avšak už druhýkrát nezopakoval. Turecký seriál Sultán bol pre Markízu fiaskom. Televízia na konci roka 2011, keď ho nasadila, pomohla konkurenčnej JOJke k posilneniu pozície na trhu. A po niekoľkých častiach Sultán presunuli na Doma.

V porovnaní s januárom 2011, kedy Markíza nasadila Šeherezádu, nie sú podmienky na tretí turecký pokus ideálne. Prichádza pred letom, keď ľudia sadajú k obrazovkám neskôr ako v chladnejších mesiacoch. Naviac, diváčky, pre ktoré je tento typ relácie určený, možno budú ešte na záhradkách a možno aj sa už tureckej produkcie aj trochu prejedli.

Seriál sa natáčal v Turecku v rokoch 2010 až 2011. Má klasický telnovelový príbeh - odohráva sa okolo mladej Yasemin. Príbeh je podobný rozprávke o Popoluške, začne sa svadbou, neplánovaným otehotnením, neverou. Nebude chýbať plač, vášeň, aj motív vojny.

Seriál začína Markíza vysielať 28. mája, bude trvať hodinu a vysielať ho bude každý pracovný deň, hodinu pred Televíznymi novinami.

 

Viac zo sveta médií na FB stránke Slobodne o médiách.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?