Propagačný spot navádza turistov, aby porušovali pravidlá

Autor: Miroslava Kernová | 14.2.2014 o 15:03 | (upravené 14.2.2014 o 15:24) Karma článku: 14,79 | Prečítané:  6042x

Oprite si bicykel o pieskovec v prírodnej rezervácii s najvyšším stupňom ochrany - to je jedno z posolstiev, ktoré vysiela do sveta nový spot na propagáciu bratislavského regiónu. Pokiaľ si ho pozreli ochranári z Devínskej Novej Vsi, ktorí roky bojujú za záchranu Sandberu, asi sa im prevrátili viečka.

Autorom spotu, ktorý má nalákať zahraničných turistov, je Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism. Video ukazuje Devín, Sad Janka Kráľa, Kolibu. Bratislavu predstavuje cez putovanie mladej dvojice po zákutiach kraja na bicykloch.

Pokiaľ by si však ich romantickú trasu chcel prejsť bežný smrteľník, porušil by hneď niekoľko pravidiel. Dvojica si to napríklad s bicyklom namieri rovno ku kopcu Sandberg na území mestskej časti Devínska Nová Ves, ktorý sa roky snažia zachrániť nielen ochranári, ale aj štát. Je obohnaný dreveným zábradlím a dobrovoľníci roky upozorňujú na vzácny prírodný úkaz, ktorému hrozí skaza, zosuv pôdy. Preto je priamo k pieskovcovému kopcu zákaz vstupu, obzvlášť s bicyklom.

 

Sandberg ako významná paleontologická lokalita patrí pod Národnú prírodnú rezerváciu Devínska Kobyla so štvrtým stupňom ochrany. Dvojici to neprekáža, prejde za drevené zábradlie a bicykle dotlačí až k pieskovcu a potom ich o nich oprie.

Ďalšiu pasáž natáčali v Sade Janka Kráľa. Hoci sú pri parku cyklotrasy aj chodníky, dvojica bicykluje po trávniku. Práve tam, kde je tabuľa, na ktorej sa píše, že bicyklovanie po trávnatých plochách parku je zakázané. Podobne je to aj pri pasáži pri jazierku na Železnej studničke.

Turistická kancelária BSK v tlačovej správe píše, že má veľké plány s trojicou spotov, medzi ktoré patrí aj tento cyklistický. „Videá sú jedným z najmasovejších prostriedkov, ktoré dokážu doslova za niekoľko minút obehnúť celý svet," pýši sa organizácia, ktorá video propaguje na youtoube, na veľtrhoch a ukazuje zahraničným novinárom a turistom.

Škoda len, že v klipe propagujú to, ako nám na prírode nezáleží.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?