Ministerstvo robí Ficovi reklamu za štátne

Autor: Miroslava Kernová | 12.2.2014 o 16:37 | (upravené 12.2.2014 o 21:18) Karma článku: 16,24 | Prečítané:  7033x

Mesačník Ministerstva obrany s názvom Obrana je väčšinou venovaný vojakom, misiám, ministerstvu obrany a je v ňom vidieť často aj ministra Martina Glváča. Nové februárové číslo je výnimkou, významnú časť venovalo premiérovi a prezidentskému kandidátovi Robertovi Ficovi.

Pravdepodobne posledné číslo pred prezidentskými voľbami prináša rozsiahly rozhovor s premiérom o zahraničnej politike, postavení Slovenska v misiách, premiér v ňom hovorí o vzťahu k NATO a o plánoch v obrannom priemysle. Robert Fico veľmi pekne hovorí o vojakoch, ktorí sú hlavnými čitateľmi časopisu: „Ja som veľmi rád, že armáda je napriek úsporám vnímaná ako inštitúcia, v ktorej je poriadok, a ktorá má dôveru v spoločnosti. Je dôležité, aby sme napriek nevyhnutnému šetreniu boli schopní plniť si naše záväzky a potvrdzovali našu dôveryhodnosť. Za to, že to tak je, treba sa poďakovať všetkým v rezorte obrany a armáde, a samozrejme - aj samotným vojakom."

Autor rozhovoru a šéfredaktor časopisu Pavol Vitko hneď na úvod píše, že rozhovor "dohodli už pred vianočnými sviatkami a mal byť venovaný jeho decembrovej účasti na zasadnutí Európskej rady v Bruseli." Prečo však vychádza vo februári, pár týždňov pred voľbami, nevysvetľuje. Tento nadčasový a nekonfliktný rozhovor mohol kľudne ešte dva mesiace počkať.

fico_krvava.jpg

fico_rozhovor.jpg

 

Predchádzajúce čísla sa zmieňovali o premiérovi len sporadicky. Toto číslo venovalo Ficovi hneď niekoľko lukratívnych miest. Hneď v úvode to je tzv. fotoreport - hlavná fotka - premiér kladie vence v Hornom Kľaku a úvodný článok časopisu je o jeho príhovore.

V časopise nechýba fotka Fica s Barackom Obamom a premiéra nezabudli zaradiť ani do spomienkového článku o padlých vojakoch v Afganistane.

fico_obama.jpg

Ak by to bol stranícky časopis Smeru, ktorý si strana sama platí, nie je to problém. No mesačník vydáva Komunikačné oddelenie Ministerstva obrany, je platený zo štátneho rozpočtu, teda za štátne propaguje jedného kandidáta. Je to aj problém z novinárskeho hľadiska. Korektné by bolo dať rovnaký priestor aj ďalším potenciálnym veliteľom ozbrojených síl - Kňažkovi, Kiskovi, Procházkovi, Mezeneskej a iným.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump chce meniť Ameriku, odkláňa sa aj od vlastnej strany

Populista a izolacionista. Donald Trump ukázal, že je rovnaký ako počas kampane.

ŽENA

Sociologička: Konzervatívnosť Slovenska je skôr mýtus

Tradičná forma rodiny pretrváva, no dospievame k rozmanitosti.

BRATISLAVA

Kompostér musí byť v každom dome

Ľudia musia po novom povinne separovať bioodpad.


Už ste čítali?