Nuda s Paškom naživo

Autor: Miroslava Kernová | 9.10.2013 o 14:21 | (upravené 9.10.2013 o 22:09) Karma článku: 15,47 | Prečítané:  9197x

Pamätám si, ako som nedávno listovala v Pravde spred novembra 1989. Pravidelne v nej vychádzali na celých stranách doslovné prepisy prejavov papalášov na zjazdoch KSČ. To, čo vysielala RTVS v utorok večer na Dvojke a cez víkend v rozhlase, bolo niečo podobné, ale pod hlavičkou Európskej komisie a za účasti Smeru.

RTVS v utorok odvysielala dlhú, nudnú a jednostrannú debatu o budúcnosti Európskej únie s názvom Dialóg Európa.

Diskutérom na tému EÚ bol predseda parlamentu zo Smeru Pavol Paška a podpredseda EK Maroš Šefčovič, nominant vlády Smeru. Záštitu a príhovor poskytol Richard Raši (Smer), ktorý sa v úvodnom preslove pochválil, čo sa mu podarilo vybudovať v Košiciach. "Sme živná pôda európskej integrácie, Európa je dielom všetkých nás, je dôležité prirodzené vlastenectvo," takéto a podobné frázy odzneli z úst Pašku a ďalších rečníkov. Otázky rečníkom dávalo okrem moderátora aj pozvané publikum. Výsledkom bolo, že sa na plány do budúcna pýtal primátor Bratislavy Milan Ftáčnik (tiež Smer).

Podľa avizovanej pozvánky mal byť prítomný aj predseda vlády Robert Fico (prekvapivo tiež Smer).

Nechýbala samochvála Pašku o tom, ako sa súčasnej vláde darí ozdravovať ekonomiku, ale aj kritika na kroky predchádzajúcej vlády, a to bez akejkoľvek oponentúry.

RTVS vysielala celú diskusiu približne dve hodiny naživo v sobotu popoludní zo všetkých regionálnych štúdií Rádia Regina. V utorok zostrihanú diskusiu, ktorá trvala viac ako hodinu, odvysielala aj Dvojka.

Výsledok debaty: podľa priekumov sledovanosti ju pozeralo niečo cez 6 tisíc divákov.

Diskusiu spolu s RTVS organizovalo Zastúpenie EK na Slovensku. Podľa stanoviska RTVS hostí vyberalo Zastúpenie EK na Slovensku a rovnaké diskusie o budúcnosti Európy prebiehajú aj v iných krajinách. Ak je to podobné, ako debata z Košíc, aj EK by sa mala zamyslieť, na aké projekty míňa energiu.

Nemám nič proti debatám o únii, a ak sa nájdu poslucháči, nech si ju Zastúpenie Európskej komisie alebo akékoľvek mesto organizuje.
RTVS by však nemala len tak poskytnúť vysielací priestor na viacerých okruhoch politickej prezentácii jednej politickej strany, hoci je pod logom EK.

Súvisiaci článok: Traja najvyšší si urobili radosť v priamom prenose

STV teleshopingový galavečer nezvládla

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Smrť nemusí vyjsť draho. Popol pred zemou si volí čoraz viac ľudí

Ľudia sa pri úprave hrobov začínajú inšpirovať minimalizmom zo Západu. Menej kahancov a vencov pomáha aj životnému prostrediu.

EKONOMIKA

Hyperloop otvára pobočku na Slovensku, zaplatí talentovaných ľudí

S novým druhom dopravy súvisia aj nové pravidlá.


Už ste čítali?