Eurovízii hovorím áno, ale len s Hubinákom a Balážom

Autor: Miroslava Kernová | 24.5.2013 o 13:18 | (upravené 24.5.2013 o 14:13) Karma článku: 13,73 | Prečítané:  4950x

Neviem, čo ma to napadlo, ale pustila som si Eurovíziu - pár dní po veľkom finále a z archívu Rádia_FM. Pokiaľ by bolo rozhodnutie, či tam má ísť niekto od nás, na mne, ktorá som ju minulý rok kritizovala,  už niekoľko rokov by tam noha zo Slovenska nevkročila.

Šéf RTVS Václav Mika pred Eurovíziou tvrdil, že ju nechce a do finále vo švédskom Malmö nikoho nepošle. Preto ma prekvapilo, keď som našla finále v programe RTVS na Rádiu_FM. Záznam som si pustila s rovnakou motiváciou, s akou si občas pustím na pár minút Farmu alebo Modré z neba, aby som mala prehľad, čo televízie vysielajú, keďže denne o nich píšem.

S podobnými očakávaniami som si pustila aj Eurovíziu. Namiesto plánovaných pár minút som to nakoniec nedokázala vypnúť dve hodiny. Finále s uletenou dvojicou Balážom a Hubinákom stálo za to. Spolu s manželmi Kemkovcami komentovali a kritizovali súťažiacich tak, ako to robia viaceré západné médiá, ktoré túto súťaž využívajú už len na bizarnú šou. Tri ukážky, aby bolo jasné, o čom je reč.

Pospomínali gajdy, muchotrávky, Draculu, trápili sa s menami, hodnotili šaty, nešetrili ironickými poznámkami.

Keď sa ma dnes niekto spýta, či chcem, aby RTVS vysielala Eurovíziu, poviem áno. Ale len v rozhlase a len s touto, alebo s podobnou zostavou moderátorov.

eurovizia_hubinak_balaz_radio_fm.jpg

Nechápem aký zvyk drží Európsku vysielaciu úniu, ktorá združuje verejnoprávne televízie, živiť z roka na rok túto súťaž exotov. Nechcem sa dotknúť všetkých spevákov, ale pri väčšine mám pocit, že horšie to byť nemôže. Zo súťaže sa stala prehliadka gýčových vystúpení a s pôvodnou myšlienkou nemá nič spoločné.

Krajiny vyberajú interprétov rôzne, niekde hlasujú diváci, v postkomunistických krajinách rozhodujú aj  známosti. U nás v posledných rokoch zavážilo hlavne to, či si spevák uhradil cestu.

Rádiu_FM ide v súčasnosti karta. V posledných dňoch odštartovalo viacero dobrých relácií. A konečne RTVS cez Rádio_FM zvolilo k Eurovízii prístup, aký si táto súťaž zaslúži.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump chce meniť Ameriku, odkláňa sa aj od vlastnej strany

Populista a izolacionista. Donald Trump ukázal, že je rovnaký ako počas kampane.

ŽENA

Sociologička: Konzervatívnosť Slovenska je skôr mýtus

Tradičná forma rodiny pretrváva, no dospievame k rozmanitosti.

BRATISLAVA

Kompostér musí byť v každom dome

Ľudia musia po novom povinne separovať bioodpad.


Už ste čítali?