Markíza spustí kanál pre mužov po olympiáde

Autor: Miroslava Kernová | 4.7.2012 o 9:21 | Karma článku: 10.69 | Prečítané  17734-krát

Prinášam podrobnosti o novej akčno-športovej televíznej stanici pre mužov. Okrem filmov a seriálov bude vysielať aj šport - napríklad olympijský hokej - a erotiku. Špecialitou budú športové správy s polonahými moderátorkami. Kvôli letnej olympiáde posunuli štart z pôvodne plánovaného konca mája na druhú polovicu augusta


Štart nového televízneho kanála v skupine Markíza sa blíži. Podľa informácií blogu O médiách nová televízna stanica určená pre mužov odštartuje v druhej polovici augusta. Jej obsah bude hlavne akčný a športový. Informácie pre blog potvrdil dôveryhodný zdroj z TV Markíza. Kanál bude podobne ako Doma skôr doplnkový, skupina Markíza bude čerpať zo svojej bohatej knižnice a na novej stanici určite nepôjdu tzv. áčkové tituly, čiže žiadne veľké filmové vychytávky. Program budú tvoriť zahraničné filmy a seriály - akčné, kriminálne, ale napríklad aj erotické. Výraznú časť vysielania bude tvoriť šport a Markíza už v predstihu začala nakupovať športové práva. Medzi nimi sú napríklad práva na hokej zo zimnej olympiády v roku 2014. Vlastnej tvorby bude minimum.

Zaujímavosťou majú byť netradičné denné športové správy, pri ktorých televízia chystá šteklivé prekvapenie pre mužov v podobe sporo odetých moderátoriek, ktoré zatiaľ nemá a v súčasnosti chystá casting.

Pôvodne bol štart akčnej stanice naplánovaný na prelom mája a júna. Plány sa zmenili a štart sa posunul, povedal zdroj z televízie. Televízia ho strategicky posunula aj kvôli letnej olympiáde. Zmenil sa aj plánovaný názov stanice - v názve už nebude 'action', ale najnovšie to je 'ego'. Stále je to však pracovná verzia, ktorá sa môže zmeniť.

V lete minulého roka udelila Rada pre vysielanie a retransmisiu spoločnosti Markíza-Slovakia licenciu na celoplošné digitálne vysielanie televíznej programovej služby Markíza Cinema. Práve túto licenciu využije pre kanál pre mužov. Iba názov bude iný.

Podľa schválených licenčných podmienok novej stanice majú program takmer výhradne tvoriť seriály a filmy prevažne zahraničnej produkcie. Vysielať má v priemere 16 hodín denne.
Nová stanica doplní portfólio existujúcich staníc, ktoré na Slovensku kontroluje americká spoločnosť CME. Podobnú akčnú televíziu má aj v Bulharsku, chystá ju aj v Českej republike.

Aj  televízia JOJ má nachystanú novú stanicu. Zameranie a štart nie sú známe. "My máme viacero variánt, ale určite ju nechceme spúšťať v lete," povedal pre O médiách šéf Joj František Borovský.

Viac zo sveta médií na stránke O médiách.

Miroslava Kernová

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Fúzy dole, movember sa končí

Niekedy je za hustým porastom na tvári viac než len túžba upozorniť na svoju mužnosť.

ŠPORT

Kličkova vláda sa skončila. Fury má titul a po zápase spieval

Všetci mi vraveli, že som tučný, neohrabaný, pomalý a nik mi neveril. Ja som dokázal, že sa mýlili.

KULTÚRA

Nastúpila do autobusu a zmenila dejiny

Pred 60 rokmi sa Rosa Parksová, afroamerická občianka USA, odmietla postaviť v autobuse a prepustiť svoje miesto belochovi.


Už ste čítali?