Ghannamová sa sporí s TA3 o značku Klub 3

Autor: Miroslava Kernová | 22.2.2012 o 12:17 | Karma článku: 11,73 | Prečítané:  10602x

Vyhodená moderátorka Anna Ghannamová si nárokuje autorské práva k názvu novej diskusnej relácie Klub 3. Vedenie televízie tvrdí, že na to nemá právo.

V januári televízia TA3 ohlásila novú politickú talk show Klub 3 Anny Ghannamovej. Niekdajšia známa moderátorka z televízie Markíza a STV sa vrátila po niekoľkých rokoch späť na obrazovku ako tvár diskusnej relácie, ktorú spustila TA3 v predvolebnom období. Nebola tam dlho. Moderovala len prvé dve relácie - jednu s Jánom Figeľom, Robertom Ficom a Bélom Bugárom a druhú so zostavou: Nora Mojsejová, Anna Belousovová, Ján Budaj a Igor Matovič. Po tejto relácii ju šéf televízie Michal Gučík takmer okamžite z relácie stiahol.

Dnes Klub 3 moderuje redaktorka Ta3 a niekdajšia redaktorka Nového dňa Blanka Dóková. Ghannamová sa však stále hlási k názvu relácie. Ako zistil blog, Ghannamová si na Úrade priemyselného vlastníctva nedávno požiadala o registráciu ochrannej známky na názov „KLUB 3".

Vedenie TA3 s tým nesúhlasí. A hoci si televízia známku vopred na úrade nepoistila, tvrdí, že patrí jej. „Nesúhlasíme s týmto postupom (Ghannamovej). Autorstvo - či už ide o názov, alebo grafické logo relácie Klub 3 - je výlučne na strane televízie TA3," reagoval pre blog výkonný riaditeľ TA3 Igor Čekirda. „Registrácia ochrannej známky je z časového hľadiska náročným procesom, nepredpokladáme ani, že známka bude zaregistrovaná," dodal.

Ghannamová dôvody registrácie názvu komentovať odmietla, s tým, že rieši to právnik a ona do toho nechce vstupovať.

Teraz je na posúdení úradu, či ochrannú známku Ghannamovej schváli alebo nie. Názov relácie aj logo v aktuálnej podobe je TA3 rozhodnutá používať naďalej.

Gučík, keď vymenil Ghannamovú, tvrdil, že jej vystúpenie nebolo v súlade s predstavami vedenia o moderovaní. A nepáčilo sa mu, že v relácii prezentovala svoje súkromné politické a ekonomické názory. „Vždy som bola presvedčená, že novinár nie je len zrkadlom spoločnosti, ale aj jej spolutvorcom. Že má verejnosť nielen informovať - v spravodajstve, ale aj povedať svoj názor a podieľať sa na šírení osvety - v publicistike. Ak to nemám robiť takto, tak to nebudem robiť vôbec," reagovala vtedy vo vyhlásení Ghannamová.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Symbolom dnešnej strednej Európy je plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

ŠPORT

Sagan v Austrálii nezvíťazil ani na záver. Tretí raz prehral s Ewanom

Preteky Tour Down Under vyvrcholili šiestou etapou.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí, už im nestačili čiarky na stenách.


Už ste čítali?